Na prośbę radnych starosta wyjaśnia i informuje

  • 8.10.2018, 14:39
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-10-08starosta.mp4
Starosta Danuta Krępa kontynuuje konferencje prasowe na temat zrealizowanych i planowanych inwestycji oraz kierunków działań władz powiatu. Skupia się na tych zagadnieniach do poruszenia, których została zobligowana uchwałą Rady Powiatu w Starachowicach. Dokument jest reakcją na, jak to ujęli radni, „ataki na samorząd powiatowy ze strony KWW Marka Materka”.

Na ostatniej sesji Rada Powiatu w Starachowicach podjęła uchwałę, w której skrytykowała komitet wyborczy ubiegającego się o reelekcję prezydenta miasta Marka Materka za formułowanie, zdaniem radnych, „pokrętnych opinii oraz wniosków”. Jednocześnie zobowiązała starostę do przedstawienia opinii publicznej prawdziwych informacji dotyczących 8 zagadnień. Wśród nich znalazły się m.in. budowa wiaduktu w Starachowicach Zachodnich, wykorzystanie starych budynków szpitala i starostwa powiatowego, odbudowa kolejki wąskotorowej oraz inwestycje planowane w Muzeum Przyrody i Techniki. By spełnić oczekiwania radnych i wyjaśnić kwestie sporne starosta Danuta Krępa zorganizowała dwie konferencje prasowe. Jednym z poruszonych podczas nich tematów była sprawa przekazania Gminie Starachowice zbiornika Lubianka i jego remontu.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

 

Danuta Krępa poinformowała również o rozmowach prowadzonych z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego na temat współprowadzenia Muzeum Przyrody i Techniki oraz organizacji wydarzeń promujących powiat. Starosta podkreślała, że powiat nie otrzymał dotąd od prezydenta Marka Materka żadnego wsparcia w tym zakresie.

 

Starosta wyraziła także chęć współpracy z gminą w zakresie wspólnej oferty turystycznej, której częścią jest m.in.: działalność starachowickiej kolejki wąskotorowej.

 

Danuta Krępa sprostowała także informacje na temat przeciągania przez Starostwo Powiatowe decyzji administracyjnych.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe