Inauguracja nowego roku kulturalnego z nagrodami i Alicją Majewską

  • 8.10.2018, 14:40 (aktualizacja 08.10.2018 14:42)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-10-08sck.mp4
W niedzielę w Starachowickim Centrum Kultury odbyła się doroczna gala inaugurująca nowy Rok Kulturalny w naszym mieście oraz już XXIX edycję Międzynarodowych Dni Muzyki Organowej i Kameralnej. Spotkanie stało się okazją do nagrodzenia zasłużonych działaczy kultury przez prezydenta Starachowic oraz dyrektor SCK. Gwiazdą wieczoru był niezapomniany duet sceniczny: Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz.

To już wieloletnia tradycja, że w czasie przypadającej jesienią inauguracji nowego Roku Kulturalnego w Starachowicach nagradza się osoby związane z tą dziedziną życia społecznego. Tak było i w minioną niedzielę. Głównym elementem wieczornego spotkania w Starachowickim Centrum Kultury było wręczenie nagród prezydenta miasta dla artystów i animatorów. Za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury nagrodę odebrał działający w SCK zespół Starachowianie - Teatr Muzyczny nad Kamienną. Nagroda za wybitne osiągnięcia w dziedzinie tworzenia, upowszechniania, promowania kultury w Starachowicach i poza granicami została przyznana Miłoszowi Weimannowi, instruktorowi wokalnemu SCK. Nagroda za pracę na rzecz animacji kultury w lokalnych społecznościach powędrowała do Andrzeja Jóźwika, pracownika kina SCK, Łukasza Gołdy, zatrudnionego w SCK konferansjera i animatora oraz Janiny Lorek-Spadło z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Nagrody za podejmowanie tematyki związanej z historią, teraźniejszością i przyszłością Starachowic w twórczości artystycznej otrzymały Olga Garbacz-Kosior, instruktorka zajęć plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury oraz Danuta Janiec, wieloletnia garderobiana kostiumerii SCK.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

 

Własne nagrody wręczyła też dyrektor SCK Aneta Kordasiewicz. Oto lista laureatów: Towarzystwo Przyjaciół Starachowic, Henryka Zalewska, długoletnia tancerka zespołu Starachowianie, Michał Pastuszka, muzyk i akustyk, Wioletta Sobieraj, pracownica Muzeum Przyrody i Techniki, Maciej Frankiewicz, plastyk i miłośnik kultury żydowskiej oraz wspomniany już kinooperator SCK Andrzej Jóźwik.

 

Dyrektor SCK wręczyła też podziękowania wspierającym placówkę firmom i instytucjom, a także lokalnym mediom za misję propagowania kultury. W tym gronie znalazła się również Telewizja Starachowice.

 

Spotkanie w SCK było ponadto okazją do zainaugurowania już XXIX Międzynarodowych Dni Muzyki Organowej i Kameralnej. Na wydarzenie złożą się w tym roku trzy niedzielne koncerty: 14 października o godz.19.00 w kościele pw. św Trójcy (wystąpi starachowicki bard Piotr Kędziora), 21 października o godz.18.00 w kościele pw. św. Judy Tadeusza (męski zespół wokalny Affabre Concinui) i 28 października o godz. 19.00 w kościele Wszystkich Świętych (koncert mezzosopranistki Alicji Węgorzewskiej i organisty Roberta Grudnia).

 

Wieczór zakończył koncert prawdziwych gwiazd, które sprawiły, że sala widowiskowa SCK wypełniła się po brzegi. Zaśpiewała prawdziwa dama polskiej piosenki Alicja Majewska, wykonawczyni takich kultowych utworów jak m.in. „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, czy „Być kobietą”. Na fortepianie akompaniował jej jak zwykle wybitny instrumentalista i kompozytor Włodzimierz Korcz. Kulturalnemu wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac Macieja Frankiewicza, otwarta w holu SCK.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe