Bieg dla Niepodległej

  • 9.10.2018, 11:45
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Bieg dla Niepodległej
"Bieg dla Niepodległej” – pod takim hasłem w dniu 5 października 2018 r. odbyły się zmagania sportowe upamiętniające 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Bieg odbył się na Stadionie Miejskim w Starachowicach i został zorganizowany dla uczniów starachowickich szkół .

Młodzi sportowcy mięli do pokonania: 800m. dziewczęta i 1000m. chłopcy. Organizatorem Biegu dla Niepodległej był Zespół Szkół Zawodowych nr2 w Starachowicach a honorowy patronat sprawowało Starostwo Powiatowe w Starachowicach, które ufundowało medale i puchary dla zwycięzców. Ta sportowa uroczystość to jedno z wielu działań , które jest realizowane w ZSZnr2, w ramach działań o charakterze niepodległościowym. Uroczystego otwarcia zmagań sportowych dokonała dyrektor ZSZnr2 pani Grażyna Małecka, zachęcając uczniów do sportowej rywalizacji. Biegaczom dopingowali na trybunach uczniowie klas drugich z ZSZnr2 oraz zgromadzeni goście a w przerwach między biegami swoje umiejętności prezentowały szkolne chirliderki. Organizacją Biegu zajęli się nauczyciele ZSZ nr 2 panie: Grażyna Franczyk, Marzena Rafalska i Dorota Prostak. Pomocą podczas zawodów służyli również pan Marcin Wrona, Łukasz Gorzkowski i Dariusz Kamizela. Opiekę medyczną zapewniła pani Ewa Grudzińska pielęgniarka szkolna. Oprawę fotograficzną zapewniła pani Justyna Kosmala.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

 

Po zarejestrowaniu uczestników, krótkiej rozgrzewce , odbyły się zawody a uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie pucharów, poprzedziło przemówienie pani Danuty Krępy Starosty Powiatu Starachowickiego. Zwycięzcy otrzymali gratulacje i nagrody wręczone przez panią Starostę Danutę Krępę , dyrektora Wydziału Edukacji panią Monikę Nowak i dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych panią Grażynę Małecką.

 

Tak przedstawiały się wyniki zawodów.

W kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych

Dziewczęta:

I miejsce Klaudia Roesler z Gimnazjum nr3

II miejsce Maja Peryt ze Szkoły Podstawowej nr6

III miejsce Kaja Bidzińska Gimnazjum nr2

Chłopcy:

I miejsce Jakub Ciemięga z Gimnazjum nr3

II miejsce Jakub Barański z Gimnazjum nr2

III miejsce Sebastian Stajniak z Gimnazjum nr2

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych

Dziewczęta :

I miejsce Karina Kosiarska z Zespołu Szkół Zawodowych nr2

II miejsce Monika Kardaś z I Liceum Ogólnokształcącego

III miejsce Dominika Pocheć z Zespołu Szkół Zawodowych nr2

Chłopcy:

I miejsce Michał Sepioło z II Liceum Ogólnokształcącego

II miejsce Krystian Góźdź z Zespołu Szkół Zawodowych nr3

III miejsce Bartosz Wiącek z II Liceum Ogólnokształcącego.


 

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy sukcesów, nauczycielom utalentowanych uczniów a szkołom dziękujemy za włączenie się w promocję zdrowego stylu życia i wspólne upamiętnienie 100 lecia Niepodległości.


 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe