ZEC uczy dzieci poszanowania dla środowiska

  • 9.10.2018, 14:12 (aktualizacja 09.10.2018 14:17)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-10-04zecwsp12.mp4
Projekt „Zdrowe środowisko” Zakładu Energetyki Cieplnej w Starachowicach, stawia sobie za cel edukację w zakresie ochrony przyrody już od najmłodszego pokolenia. Organizowane w jego ramach ekologiczne warsztaty gościły w Szkole Podstawowej nr 12. Dzieci miały okazję poznać i utrwalić sobie ważne zasady dotyczące segregacji śmieci, czy ochrony powietrza przed smogiem.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 wyciągnęli dobrą lekcję z ekologicznych warsztatów, zorganizowanych w ich placówce przez Zakład Energetyki Cieplnej w Starachowicach w ramach projektu „Zdrowe środowisko”. Potrzebną wiedzę przyswajali w trakcie zabawy korzystając z gier, pokazów i wystaw przygotowanych na szkolnym boisku.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

 

Organizatorzy starali się przybliżyć młodym starachowiczanom takie kwestie jak m.in. szkodliwość palenia w piecach grzewczych niewłaściwym paliwem, zasadność segregacji odpadów i ich recyklingu oraz oszczędność wody, czy energii.

 

Dyrektor SP nr 12 ocenia, że warsztaty ZEC bardzo dobrze odpowiadają na współczesny problem skażonego środowiska.

 

Projekt „Zdrowe środowisko” ma swoją kontynuację w postaci wycieczek tematycznych, z których docelowo skorzystają wszyscy uczniowie szkół podstawowych w Starachowicach.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe