Radni ustalali przyczyny przykrych zapachów w mieście

  • 9.10.2018, 14:12 (aktualizacja 09.10.2018 15:51)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-10-09sesjaodor.mp4
Powietrze w Starachowicach jest przeniknięte odorem – takie spostrzeżenia padały najczęściej z ust radnych miejskich dyskutujących o stanie lokalnego środowiska na minionej sesji. Bez trudu wskazywano na różne przyczyny tego denerwującego zjawiska, nie ustalono natomiast, jak temu zapobiec. Być może pomocną okaże się tu deklarowana przez prezydenta kontrola, która ma być zlecona zewnętrznej firmie.

O stanie środowiska w mieście rozmawiano na ostatnim posiedzeniu Rady Miejskiej w Starachowicach. W tematykę wprowadziło radnych wystąpienie Urszuli Tkaczuk, przedstawicielki Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Kielcach. Serię pytań rozpoczął radny Krzysztof Różycki poruszając znany od dawna problem nieprzyjemnych zapachów wydobywających się z zakładów mięsnych. Powołując się na skargi mieszkańców twierdził, że odór jest tak dotkliwy, iż uniemożliwia otwarcie okien.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

 

Udzielająca odpowiedzi Urszula Suchenia z WIOŚ przyznała, że starachowiczanie wielokrotnie skarżyli się w Inspektoracie na fetor, jednak kontrole nie potwierdziły, by wina leżała po stronie firmy. Z oceną WIOŚ nie zgodził się radny Robert Sowula.

 

Radny Bronisław Paluch był zdumiony i jednocześnie zaniepokojony informacją WIOŚ o przyczynach zanieczyszczenia rzeki Kamiennej w rejonie osiedla Michałów.

 

Sylwester Kwiecień zgłosił zastrzeżenia do metod pracy oczyszczalni ścieków przy ulicy Bocznej, którego konsekwencją jest odór trudny do zniesienia dla mieszkańców.

 

Michał Walendzik poruszył problem zanieczyszczenia zbiornika Pasternik.

 

Prezydent Marek Materek podsumowując dyskusję o fetorze w mieście stwierdził na wstępie, że przyczyną na pewno nie są osady pościekowe z oczyszczalni, ponieważ Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wdrożyło system, które pozwolił na znaczną redukcję ich ilości. Szef miasta zapowiedział możliwość zlecenia kontroli zapachowej zewnętrznej firmie.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
amazonka
amazonka 11.10.2018, 19:52
zwolnic Nowaka przywrócic Pasternaka wtedy nie bedzie śmierdziało
mieszkaniec
mieszkaniec 11.10.2018, 08:03
Nie oczyszczalnia?!? To przejeźdźcie się szybko na Zgodną. Z samochodu z oczyszczalni wypadała cuchnąca ziemia. Nie da się wytrzymać. Tak śmierdzi!

Pozostałe