Pasażerowie mogą korzystać z nowego peronu w Starachowicach Zachodnich

  • 10.10.2018, 12:34 (aktualizacja 10.10.2018 14:26)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-10-10perony.mp4
W ramach trwającego remontu linii kolejowej nr 25 na odcinku Skarżysko-Kamienna – Sandomierz modernizacji poddane zostały nie tylko tory, ale także pozostała infrastruktura. Do dyspozycji podróżnych oddano pierwsze nowe perony w Starachowicach Zachodnich, Wąchocku, Marcinkowie i Skarżysku Kościelnym. Obiekty są nie tylko estetyczne, ale i wyposażone w udogodnienia dla pasażerów.

Modernizacja trasy kolejowej nr 25 Skarżysko-Kamienna – Sandomierz w ostatnim czasie kojarzyła się przede wszystkim z remontem torów oraz przejazdu w Starachowicach Zachodnich. Po trudnościach komunikacyjnych, jakie w tym miejscu przeżywali kierowcy przez kilkanaście dni, z początkiem tygodnia PKP Polskie Linie Kolejowe oddały do użytku nowy przejazd przez tory. Ale inwestycja prowadzona była także z myślą o osobach podróżujących pociągami. Do ich dyspozycji oddano już pierwsze przebudowane perony w Starachowicach Zachodnich, Wąchocku, Marcinkowie i Skarżysku Kościelnym. Są wyższe, co ułatwia wsiadanie i wysiadanie z pociągów, wyposażone w ławki oraz nowe gabloty i oznakowanie. Antypoślizgowa nawierzchnia i nowe oświetlenie zapewnia bezpieczne poruszanie się po peronach. W gablotach zamieszczono informacje o rozkładzie jazdy. Dostęp do kolei dla osób o ograniczonej sprawności ułatwiają pochylnie.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

 

Jak dodaje Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP PLK modernizacja linii Skarżysko-Kamienna – Sandomierz docelowo poprawi też warunki podróżowania, umożliwiając pociągom szybszą jazdę.

 

Wartość wszystkich prac budowlanych na odcinku Skarżysko-Kamienna – Sandomierz” to ponad 378 mln zł netto.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe