Kapsuła Niepodległości pozwoli potomnym poznać nasz region

  • 11.10.2018, 14:08 (aktualizacja 11.10.2018 14:15)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-10-11kapsula.mp4
Na starachowickim Rynku wmurowano Kapsułę Niepodległości. To metalowy pojemnik z włożonymi do niego przedmiotami przybliżającymi współczesne Starachowice oraz region przyszłym mieszkańcom, którzy mają ją otworzyć za 50 lat. Pomysłodawcą tej ciekawej formy uczczenia 100- lecia odzyskania przez Polskę wolności jest „Tygodnik Starachowicki”.

Starachowicki Rynek stał się wczoraj świadkiem ciekawego wydarzenia. Pod jego nawierzchnię wmurowano metalowy pojemnik z pamiątkami dla potomnych. To oryginalne przesłanie dla naszych dzieci i wnuków zostało nazwane Kapsułą Niepodległości, w związku z przypadającym w tym roku setnym jubileuszem odrodzenia się Polski po 123 latach zaborów.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

 

Zgodnie z oczekiwaniami pomysłodawców pojemnik ma być otworzony za 50 lat, czyli w 2068 roku

 

Do kapsuły trafiły m.in. list do przyszłych pokoleń, pod którym mógł się podpisać każdy, kto miał na to ochotę, rysunki laureatów konkursu dla uczniów szkół podstawowych, prezentujące Starachowice przyszłości oraz materiały promujące nasze miasto, powiat i gminy.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe