Środa, 19.12.2018

Unijne pieniądze na starachowicki SOR

  • 12.10.2018, 15:34 (aktualizacja 12.10.2018 16:33)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-10-12sor.mp4
Niemal ćwierć miliona złotych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko trafi do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego starachowickiego szpitala. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego. Umowę na dofinansowanie podpisano w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.

Starachowicki szpital doposaży swój oddział ratunkowy w sprzęt medyczny. W planach jest zakup m.in.: defibrylatora, respiratora, aparatu USG oraz kardiomonitorów. Zakupy są możliwe dzięki pozyskaniu dofinansowania ze środków unijnych, które pokryje 85% kosztów.


 

Jak informuje starosta Danuta Krępa to nie jedyne dofinansowanie jakie otrzymała nasza lecznica w ostatnim czasie. Pieniądze umożliwią m.in. informatyzację szpitala, rozwój usług rehabilitacyjnych czy przenosiny oddziału zakaźnego.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe