Dach nad głową z programu Mieszkanie +

  • 12.10.2018, 15:36 (aktualizacja 12.10.2018 16:33)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-10-12mieszkania.mp4
Trzy nowe bloki przy ulicy Marszałka Piłsudskiego planuje wybudować gmina w ramach rządowego programu Mieszkanie +. W budynkach ma powstać łącznie 60 mieszkań, przy wynajmie których preferowane byłyby osoby zameldowane w Starachowicach i posyłające swoje dzieci do tutejszych szkół. Budowa miałaby ruszyć w połowie przyszłego roku.

Gmina Starachowice ogłasza początek nowej inwestycji, ważnej dla wszystkich osób poszukujących własnego kąta. Przy ulicy Marszałka Piłsudskiego na działce zlokalizowanej w górę od pomnika generała „Hedy” Szarego, staną trzy bloki mieszkalne sfinansowane z budżetu miasta oraz dotacji Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach rządowego programu Mieszkanie +. Rozpoczęcie budowy planowane jest w połowie 2019 roku.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

 

Łącznie ma powstać 60 mieszkań o metrażu zaczynającym się od 56 metrów kw., którymi administrować będzie miejska spółka - Starachowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

 

Mieszkania będą przeznaczone wyłącznie na wynajem. Przydział lokali nastąpi zgodnie z regulaminem STBS, który jak zaznaczył prezes spółki może jeszcze ulec zmianie.

 

Jak dodaje prezydent Marek Materek w czasie przydziału premiowane będą osoby na stałe związane ze Starachowicami. Potencjalni lokatorzy już mogą składać wnioski w siedzibie STBS w budynku urzędu miejskiego.

 

Wkład w inwestycję ma też kolejna miejska spółka - Zakład Energetyki Cieplnej, który na własny koszt zaprojektował i wykona przyłącza ciepłownicze do planowanych mieszkań.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe