Do końca roku starachowicką strefę ma przejąć agencja rządowa

  • 19.10.2018, 11:19
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-10-19strefa.mp4
Zarząd Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” liczy na to, że ogłaszane już, plany przejęcia w niej większości udziałów przez budżet państwa, sfinalizują się do końca roku. Państwowa spółka Agencja Rozwoju Przemysłu ma odkupić od InwestStar Grupa Zasada większościowy pakiet strefowych akcji, w wysokości prawie 73%.

Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” stanowi własność kilku podmiotów. Obecnie większościowy, bo prawie 73 procentowy pakiet akcji należy do spółki InwestStar S.A. Grupa Zasada. Reszta udziałowców to Skarb Państwa (20,27% akcji), gmina Starachowice (6,91%) i Świętokrzyska Agencja Rozwoju Regionalnego (0,21%).

Zarząd starachowickiej strefy dąży do tego, by przeszła ona pod kuratelę państwowej spółki - Agencji Rozwoju Przemysłu, po odkupieniu pakietu od Grupy Zasada. Na konferencja prasowej z udziałem świętokrzyskich posłów Prawa i Sprawiedliwości prezes Marcin Perz dziękował im za wsparcie, którego efektem jest duża szansa na sfinalizowanie wspomnianej transakcji do końca br.

 

Poseł Krzysztof Lipiec jest dobrej myśli, co do rychłego powodzenia planów przejęcia naszej strefy przez budżet państwa.

 

Prezes dodaje, że zasilenie państwowym kapitałem zwiększy już i tak obiecujący rozwój SSE „Starachowice”.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe