Nowi-starzy włodarze gmin powiatu starachowickiego

  • 22.10.2018, 15:08 (aktualizacja 22.10.2018, 15:11)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-10-22wojtowie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Niedzielne wybory samorządowe nie przyniosły także zmian wójtów i burmistrza w pozostałych gminach naszego powiatu. Swoje funkcje utrzymali Marzena Bernat, Jarosław Samela, Mirosław Seweryn i Marek Wojtas.

W gminie Brody o fotel wójta ubiegała się 5 kandydatów. Byli to obecna wójt Marzena Bernat, Leszek Lis, Marian Łęcki, Andrzej Przygoda oraz Stanisław Wrona. Wyborcy zadecydowali o powierzeniu tej funkcji Marzenie Bernat, na która głosy oddało 62,92 % osób, które wzięły udział w wyborach. Kolejne miejsca zajęli Andrzej Przygoda, który zdobył 17,52 % głosów, Stanisław Wrona z poparciem 12,94 %, Leszek Lis - 4,84% oraz Marian Łęcki, na którego zagłosowało 1,78%.

 

W Wąchocku w walce o funkcję burmistrza zmierzyło się 2 kandydatów. Byli to obecny włodarz Jarosław Samela oraz Robert Janus. Zwyciężył dotychczasowy burmistrz Jarosław Samela uzyskując 51,23 % głosów.

 

O funkcję wójta gminy Mirzec ubiegał się jedynie obecny włodarz Mirosław Seweryn, który uzyskał głosów 92,16 % głosów na tak.

 

Podobnie sytuacja wyglądała w gminie Pawłów, gdzie Marek Wojtas walczył o reelekcję. Dotychczasowego wójta poparło 90,58 % głosujących.


 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe