Egzaminy, remonty i wszy, czyli debata o gminnej edukacji

  • 29.10.2018, 14:04 (aktualizacja 29.10.2018, 14:32)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-10-29sesjarm.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na jeden z ostatnich w tej kadencji samorządu sesji spotkali się radni miejscy. Wśród poruszanych przez samorządowców tematów znalazła się ocena funkcjonowania oświaty. Radni dopytywali przedstawicieli Referatu ds. edukacji oraz zastępcę prezydenta Starachowic Jerzego Miśkiewicza o bieżące problemy starachowickich szkół i przedszkoli. Wśród nich pojawiły się m.in.: stan zatrudnienia w placówkach edukacyjnych po reformie oświaty, potrzeba remontów szkolnych łazienek, kwestia doposażenia szkół w sprzęt sportowy czy problem wszawicy.

Informacja o realizacji zadań oświatowych w poprzednim roku szkolnym była punktem wyjścia dyskusji radnych miejskich na temat funkcjonowania starachowickiej oświaty. Radni skorzystali przy tej okazji z możliwości rozmowy z przedstawicielami gminy, która jest organem prowadzącym starachowickie przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja, na temat bieżącego funkcjonowania placówek. Wśród podejmowanych tematów znalazł się stan zatrudnienia, który zmniejszył się w omawianym okresie o 20 etatów nauczycielskich.

 

Samorządowców interesowały także plany władz miasta w zakresie doposażenia placówek w sprzęt sportowy.

 

Radny Mariusz Konarski zwrócił z kolei uwagę na palącą potrzebę kompleksowych remontów szkolnych i przedszkolnych toalet.

 

Radny Piotr Nowaczek poruszył ważny temat panującej rokrocznie na terenie starachowickich szkół i przedszkoli wszawicy.

 

Do obecnych podczas obrad dyrektorów szkół i przedszkoli z prośbą o konkretne zajęcie się problemem wszawicy zwrócił się z-ca prezydenta Jerzy Miśkiewicz.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe