Komitety prezydenta i wicestarosty oraz PSL stworzą koalicję w Radzie Powiatu

  • 29.10.2018, 14:06 (aktualizacja 29.10.2018, 14:32)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-10-29powiat.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jest zapowiedź powyborczego przejęcia władzy w radzie powiatu starachowickiego. Ma ją objąć nowa koalicja utworzona przez 9 radnych Komitetu Wyborczego Wyborców Marka Materka we współpracy z czwórką samorządowców z Komitetu Razem dla mieszkańców – Porozumienie i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Taki podział sił oznacza, że Prawo i Sprawiedliwość, które uzyskało 8 mandatów w radzie przejdzie do opozycji. Nowy Zarząd Powiatu ma zostać przedstawiony opinii publicznej w połowie listopada.

13 radnych w 21 osobowej radzie powiatu będzie liczyć koalicja, którą zawiązali radni prezydenckiego komitetu we współpracy z Komitetami Razem dla Mieszkańców – Porozumienie i Polskim Stronnictwem Ludowym. Jak potwierdza prezydent Marek Materek porozumienie zawiązano w piątek. Nie zdradzając personalnych szczegółów samorządowiec zapowiada jednak, że koalicja będzie miała partnerski charakter.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe