Starachowiczanin Kamil T. po apelacji spędzi 15 lat w więzieniu za zabicie żony

  • 30.10.2018, 14:00 (aktualizacja 02.11.2018 12:43)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-10-30apelacjadusiciela.mp4
Sąd Apelacyjny w Krakowie rozpatrzył odwołanie od wyroku 25 lat więzienia, który usłyszał mieszkaniec Starachowic Kamil T. za uduszenie żony. Krakowski wymiar sprawiedliwości złagodził karę wobec 38 – latka. Decyzję uzasadnił przyznaniem się do winy oraz skruchą wyrażoną przez sprawcę.

Starachowiczanin Kamil T. 4 lata temu udusił swoją żonę, ale przez 2 lata unikał odpowiedzialności karnej, bo udało mu się przekonać prokuraturę, że kobieta się powiesiła. Mężczyznę pogrążyło dopiero badanie wykrywaczem kłamstw, po którym przyznał się do zamordowania Anny T. Prokuratura domagała się dla niego dożywotniego więzienia, obrona i sam oskarżony wnosili o 15 lat pozbawienia wolności. W marcu br. przed Sądem Okręgowym w Kielcach zapadł nieprawomocny wyrok 25 lat więzienia, od którego strony odwołały się do Sądu Apelacyjnego w Krakowie, powtarzając wspomniane już żądania. Krakowski sąd złagodził wymiar kary zgodnie z oczekiwaniami obrony, powołując się na dwie okoliczności.

 

Drugim z czynników łagodzących okazała się skrucha wyrażana przez sprawcę.

 

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Krakowie jest prawomocny. Teraz możliwa jest już tylko kasacja i to w trybie szczególnym.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
serio???
serio??? 30.10.2018, 18:25
zarty jakies to jest sad???
andrzej
andrzej 30.10.2018, 17:26
Nic tylko karać swoje baby i wyrażać skruchę

Pozostałe