Finał akcji DKMS w ZSZ nr 2 - „Komórkomania”

  • 2.11.2018, 12:23
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Finał akcji DKMS w ZSZ nr 2 - „Komórkomania”
Wielki finał Komórkomanii w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach już za nami. Uczniowie wolontariusze udzielali informacji, a także rejestrowali potencjalnych dawców szpiku. Podczas piątkowej akcji 53 pełnoletnich uczniów dołączyło do grona dawców komórek macierzystych i szpiku fundacji DKMS dając tym samym szansę na zdrowie swoim genetycznym bliźniakom chorującym na nowotwory krwi.

Dawstwo szpiku pozwala dawcy bez uszczerbku na zdrowiu uratować życie drugiemu człowiekowi - podkreślają specjaliści. W piątek 19.10.2018 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach (na Maja) odbył się - Dzień Dawcy Szpiku. Osoby, które zarejestrowały się podczas zorganizowanej akcji w naszej szkole zdecydowały się dołączyć do grona dawców szpiku, by ratować życie cierpiącym na białaczkę dzieciom i dorosłym. Każda nowo zarejestrowana osoba może okazać się tym poszukiwanym, upragnionym dawcą dla kogoś kto już toczy walkę o życie! Coraz więcej jest tych osób, które czekają na swego dawcę. Wśród nich są i dzieci, i dorośli - Wspólnie z Fundacją DKMS Polska, prowadzącą największy w Polsce bank dawców szpiku, przy wsparciu naszej szkoły i nauczycieli Beaty Grad, Magdaleny Półtorak i Elżbiety Winiarskiej, zorganizowano Dzień Dawcy Szpiku.

 

Efekt tej akcji był zdumiewający i wzruszający. Jednego dnia zarejestrowało się 53 osoby. W Polsce, niestety, co drugi chory zakwalifikowany do przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego, tego dawcy nie znajduje. Osoby chore na białaczkę i inne choroby układu krwiotwórczego miałyby większe szanse na życie, gdyby potencjalnych dawców było więcej. By powiększyć bazę dawców, Fundacja DKMS Polska, organizuje "Dzień Dawcy Szpiku. Akcja pozyskiwania potencjalnych dawców szpiku była doskonale zorganizowana i przebiegała bardzo sprawnie. Warto się zarejestrować. Poświęcając odrobinę czasu i niewielką cząstkę siebie, można dać choremu człowiekowi coś najcenniejszego - szansę na życie.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe