Druga tura wyborów w świętokrzyskim

  • 5.11.2018, 13:47 (aktualizacja 05.11.2018 13:55)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-11-05wybory.mp4
Dwóch prezydentów, dziesięciu burmistrzów i osiemnastu wójtów wybierali wczoraj w drugiej turze wyborów samorządowych mieszkańcy naszego regionu. Głosowanie rozstrzygnęło m.in.: o wyborze prezydentów Skarżyska-Kamiennej i Kielc oraz burmistrzów Końskich, Sandomierza, Ćmielowa i Opatowa. Frekwencja w naszym województwie wyniosła 51,59 %.

Największą zmianą jakie przyniosła druga tura wyborów samorządowych jest wybór prezydenta Kielc. Bogdan Wenta startujący z Komitetu Projekt Świętokrzyskie odsunął tam po 16 latach od władzy popieranego przez Prawo i Sprawiedliwość Wojciecha Lubawskiego startującego z komitetu Porozumienie Samorządowe. Kielczanie oddali na Bogdana Wentę 61,25% głosów.

 

Niedzielne wybory nie przyniosły natomiast zmiany na stanowisku prezydenta Skarżyska Kamiennej. Ponownie tę funkcję sprawował będzie Konrad Krönig, który startował z Komitetu Przyszłość i Rozwój Skarżyska-Kamiennej. Samorządowiec uzyskał 57,7 % głosów i pokonał reprezentującego Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość Mariusza Bodo.

 

Zmian nie będzie także na stanowisku burmistrza Końskich, gdzie dotychczasowy włodarz Krzysztof Obratański reprezentujący Komitet Samorządni Ziemi Koneckiej uzyskał 64,28% głosów i pokonał Michała Cichockiego z komitetu Porozumienie Samorządowe TKN.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe