Kosztem ponad 3 mln zł powstała nowa leśna droga gospodarczo - pożarowa

  • 06.11.2018, 12:39
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-11-06drogalesnaok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nieco ponad 4 kilometry liczy nowa trasa na pograniczu Nadleśnictw Marcule i Starachowice, wiodąca od drogi krajowej nr 9 do Lipia. Została zbudowana kosztem ponad 3 mln zł, pochodzących z budżetów obu nadleśnictw. Jako droga gospodarcza i pożarowa będzie służyć głównie leśnikom, ewentualnie rowerzystom, czy spacerowiczom, ułatwiając im pokonanie tego odcinka lasu.

Z roku na rok poszerza się sieć dróg ułatwiających przedstawicielom Lasów Państwowych codzienną pracę w terenie. Najnowszym przykładem z naszego podwórka jest wspólna inwestycja Nadleśnictw Marcule i Starachowice, zlokalizowana na granicy obu jednostek. Powstała tam nowa droga z nawierzchnią tłuczniową, która zastąpiła dotychczasową trasę gruntową.

 

Licząca około 4 km 200 metrów droga jest już praktycznie na ukończeniu. Formalne oddanie do użytku nastąpi z końcem br. Droga łączy trasę krajową nr 9 z miejscowością Lipie w gminie Brody.

 

Po nowej drodze mogą jeździć wyłącznie pojazdy Lasów Państwowych. Wjazd innych samochodów jest zabroniony, zresztą będą to skutecznie utrudniać rogatki zamontowane na obu wylotach.

 

Zbudowana przez leśników droga biegnie wzdłuż dawnej trasy kolejki wąskotorowej z Lipia do Marcul. W tej chwili jest ona pozbawiona torów, ale czynione są starania, by zostały ponownie położone, scalając kolejkę na całej linii Starachowice - Iłża.

 

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe