Rekordowa kwesta na cmentarzach

  • 6.11.2018, 12:42 (aktualizacja 06.11.2018 13:23)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-11-06kwestaok.mp4
Ponad 100 wolontariuszy wzięło udział w dorocznej kweście organizowanej na starachowickich nekropoliach przez Towarzystwo Przyjaciół Starachowic. Wynik piątej z rzędu zbiórki jest rekordowy i przekracza 12 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na odnowienie kolejnego nagrobka. O jego wyborze zadecydują sami mieszkańcy.

Wielkim sukcesem zakończyła się piąta kwesta przy starachowickich cmentarzach organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Starachowic. Możemy tu mówić o kilku rekordach. Zarówno pod względem ilości osób kwestujących aż na 7 cmentarzach, jak i zebranych pieniędzy.


 

W zbiórkę zaangażowała się wyjątkowo liczna, bo aż 108 osobowa, grupa wolontariuszy. Wśród nich znalazł się m.in.: reprezentujący Telewizję Starachowice Jan Tamiołło. Tegoroczna kwesta odbyła się we współpracy z sekcją Edukacji Obywatelskiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku.


 

Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na odnowienie jednego z zabytkowych nagrobków znajdujących się na starachowickich cmentarzach. Członkowie stowarzyszenia czekają na propozycje w tym zakresie od mieszkańców.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe