Co z rewitalizacją Pałacyku?

  • 7.11.2018, 11:40 (aktualizacja 07.11.2018 21:55)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-11-07palacyk.mp4
Unieważniono przetarg na przebudowę i adaptację budynku starachowickiego pałacyku wraz z otoczeniem. W postępowaniu zgłoszone zostały 2 oferty, ich ceny przekraczały kwotę, jaką gmina przeznaczyła na ten cel. Czy ostatecznie do planowanego remontu dojdzie?

Władze miasta unieważniły przetarg ogłoszony przez gminę na przebudowę i adaptację budynku Pałacyku wraz z otoczeniem. Na to zadanie zabezpieczono 5,5 mln zł. Do przetargu przystąpiło dwóch oferentów: Zakład Remontowo-Budowlany Roman Olszowy, który zadeklarował wykonanie zadania za prawie 11 mln zł i Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „AGRO-BUD” Jana Szymańskiego z ofertą opiewającą na prawie 10 mln zł. Jak informują urzędnicy, aby rozstrzygnąć przetarg zwiększono środki przeznaczone na realizację inwestycji do kwoty, na jaką opiewała niższa ze złożonych ofert.

Niestety firma „AGRO-BUD” nie złożyła pisemnej zgody na przedłużenie terminu związania ofertą z jednoczesnym przedłużeniem okresu ważności wadium, rezygnując tym samym z realizacji inwestycji. Według zapowiedzi prezydenta Marka Materka rewitalizacja Pałacyku odbędzie się, jednak w późniejszym terminie. Wcześniej ma zostać wybrany wykonawcę rewitalizacji Parku Miejskiego. Otwarcie ofert w tym postępowaniu po wielu wydłużeniach terminu zaplanowano na 14 listopada. Cały zakres dotyczący rewitalizacji musi zostać zrealizowany do końca 2023 roku.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe