O programie naprawczym szpitala na sesji powiatowej

  • 7.11.2018, 12:48 (aktualizacja 07.11.2018 14:02)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-11-07szpitalsesja.mp4
Podsumowanie realizacji programu naprawczego szpitala było przedmiotem obrad Radu Powiatu w Starachowicach w kończącej się kadencji 2014- 2018. Radni wysłuchali informacji, którą przekazała dyrektor placówki Katarzyna Arent i przyjęli ją bez większego zainteresowania i bez zastrzeżeń.

Program naprawczy Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach został opracowany w listopadzie 2013 roku. Z podsumowaniem jego realizacji zapoznała Radę Powiatu w Starachowicach na ostatniej sesji, dyrektor placówki Katarzyna Arent. Przypomniała, że dokument zawierał 25 punktów, a jednym z nich było zawarcie nowego układu zbiorowego pracy. Do jego realizacji póki co nie doszło z powodu trwających nadal zmian w przepisach.

 

Program naprawczy zakładał ponadto realizację podwyżek dla personelu szpitala z tytułu tzw. ustawy wedlowskiej. Jej zapisy były realizowane przez szpital w 2017 roku, w którym to okresie na dodatki do pensji przeznaczono łącznie niemal 1 mln 250 tys. zł. Program naprawczy mówił też o pozyskiwaniu oszczędności poprzez rezygnację z przekazywania środków na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. W 2014 roku zaoszczędzono w ten sposób około 580 tys. zł, w kolejnych latach propozycja nie zyskała już akceptacji związków zawodowych. Ponadto ograniczono ilość personelu rezygnując m.in. z etatów zastępców kierowników na oddziałach: położniczo – ginekologicznym, chirurgii urazowo- ortopedycznej i kardiologicznym oraz dokonano zmian organizacyjnych z takimi przykładami jak: umiejscowienie oddziału położniczo – ginekologicznego na jednym piętrze, czy rozpoczęcie inwestycji polegającej na wdrożeniu elektronicznej dokumentacji medycznej. Temat spotkał się z minimalnym zainteresowaniem ze strony radnych. O szczegóły dopytywał tylko Paweł Lewkowicz, a Marian Mróz ocenił program krótkim stwierdzeniem, które przełożyło się potem na decyzję całej rady powiatu.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe