Była siedziba MOPS-u sprzedana

  • 9.11.2018, 11:28
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Była siedziba MOPS-u sprzedana
Za ponad pół miliona złotych sprzedana została działka wraz z budynkiem byłej siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Rotmisztrza Witolda Pileckiego w Starachowicach. Gmina również zbyła za ponad 700 000 zł prawo wieczystego użytkowania działki zlokalizowanej w strefie przemysłowej przy ul. Bugaj. Prezydent Miasta Marek Materek informuje, że dzięki wymienionym transakcjom został m.in. zażegnany problem niszczejącego od kilku lat budynku byłego ośrodka pomocy, nowy właściciel obiektu deklaruje budowę mieszkań, których jak podkreśla prezydent tak bardzo potrzeba w naszym mieście.

Na początku września Gmina Starachowice ogłosiła przetarg na sprzedaż działki o powierzchni 0,2094 ha, zabudowanej budynkiem użytkowym, wraz z pięcioma lokalami użytkowymi i czterema lokalami mieszkalnymi stanowiącymi odrębne nieruchomości. Zgodnie z planem jest to teren o głównej funkcji usług ogólnomiejskich i mieszkaniowej z dopuszczeniem rzemiosła produkcyjnego.

 

Do postępowania przetargowego przystąpił jeden oferent, który za kwotę 505 000 złotych nabył działkę wraz z budynkami. Jak informuje przewodnicząca komisji przetargowej Marzena Gębura kierownik Referatu Geodezji i Zarządzania Nieruchomościami, nabywcą nieruchomości będącej przedmiotem transakcji jest osoba fizyczna związana z miastem.

 

Kolejny, trzeci przetarg Gmina Starachowice ogłosiła 30 sierpnia na sprzedaż przysługującego gminie prawa użytkowania wieczystego do działki o powierzchni 2,8604 ha, zlokalizowanej przy ul. Bugaj, w sąsiedztwie Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”. Do przetargu przystąpił jeden oferent, który kupił nieruchomość za kwotę 717 000 zł. Nabywcą terenu jest przedsiębiorca ze Starachowic.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe