Uczniowie i seniorzy razem dla Niepodległej

  • 9.11.2018, 14:33 (aktualizacja 09.11.2018 14:58)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-11-09sp10.mp4
Sekcja Obywatelska Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi zaangażowali się we wspólne przedsięwzięcie zainspirowane 100 – leciem odzyskania przez Polskę utraconej państwowości. Inscenizacja słowno-muzyczna pod hasłem „Drogi do Niepodległości” była artystyczną deklaracją patriotyzmu. Międzypokoleniowa impreza odbyła się w siedzibie szkoły.

Międzypokoleniowy charakter miało przedsięwzięcie zrealizowane w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wraz z uczniami przygotowali je bowiem słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach. Efektem połączenia sił było widowisko słowno – muzyczne pod hasłem „Drogi do niepodległości”.


 

Na inscenizację złożyło się wiele elementów. Były komentarze historyczne, przedstawienia wybranych elementów z dziejów Polski, pieśni o charakterze patriotycznym, a nawet układy choreograficzne.


 

W szkole przygotowano też wystawę historyczną będącą swoistą podróżą przez dzieje Polski.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe