Starachowicki bieg na stulecie niepodległości

  • 11.11.2018, 15:51
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-11-11bieg.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Spod Pomnika Niepodległości wystartował patriotyczny „Bieg Niepodległości”. Jego uczestnicy mieli do pokonania główny dystans 10 km oraz symboliczny 1918 metrów. Organizatorem tej niecodziennej formy manifestacji patriotyzmu było Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice.

Ponad 300 osób odpowiedziało na zaproszenie Stowarzyszenia Zabiegane Starachowice i zgłosiło chęć uczestnictwa w Biegu Stulecia zorganizowanym z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Start biegu wpisał się w obchody Święta Niepodległości. Biegacze wystartowali o godzinie 11.11 spod pomnika przy ul. Konstytucji 3-go Maja. Zawodnicy w wieku powyżej 16 lat rywalizowali na dystansie 10 kilometrów. Ponadto przygotowano symboliczną trasę o długości 1918 metrów bez ograniczeń wiekowych. Każdy uczestnik niepodległościowej rywalizacji otrzymał pamiątkową koszulkę oraz medal. Dla zwycięzców przewidziano puchary oraz nagrody.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe