Byli prezesi starachowickiej strefy odrzucają oskarżenia o korupcję

  • 13.11.2018, 11:58 (aktualizacja 13.11.2018, 14:23)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2018-11-13korupcjawstrefie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Przed Sądem Rejonowym w Kielcach trwa proces byłych prezesów Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”: Cezarego T. i Zdzisława K. oskarżonych m. in. o przekroczenie uprawnień i korupcję w związku z niedoszłą inwestycją na terenach gminy Połaniec, planowanych do włączenie w obręb strefy. Podobne zarzuty postawiono także: byłemu prezesowi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, burmistrzowi Połańca oraz warszawskiemu przedsiębiorcy. Żaden z oskarżonych nie przyznaje się do winy.

Sąd Rejonowy w Kielcach rozpoczął proces przeciwko pięciu osobom oskarżonym o przekroczenie uprawnień służbowych i przestępstwa korupcyjne,w wyniku czego narazili na szkody finansowe gminę Połaniec oraz Specjalną Strefę Ekonomiczną „Starachowice”. Na ławie oskarżonych zasiedli m.in. były prezes SSE „Starachowice” Cezary T. i jego zastępca Zdzisław K., którzy z naruszeniem prawa mieli wydać pozwolenie na działalność gospodarczą na terenach gminy Połaniec, włączonych w obręb starachowickiej strefy.

 

Zarzuty usłyszeli też Andrzej P., były prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, obecny burmistrz Połańca Jacek T. oraz biznesmen Dariusz M., który miał zainwestować w Połańcu. Wszyscy oskarżeni nie przyznają się do winy.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe