Będą remonty dróg

  • 21.11.2018, 14:30 (aktualizacja 21.11.2018, 15:37)
  • Anna Pryciak-Jagielska
2018-11-21drogiok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dobre wieści dla mieszkańców powiatu starachowickiego. Według wstępnej listy rankingowej wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej remont z udziałem środków rządowych czeka m.in.: 2 powiatowe trakty. Są to drogi Tychów Nowy – Ostrożanka oraz Majków – Marcinków – Wąchock. Łączna długość obu dróg to ponad 4 km.

Wszystko wskazuje na to, że do powiatu starachowickiego trafi w przyszłym roku prawie 4 mln zł z rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Wnioski złożone przez nasz samorząd znalazły się na wstępnej liście rankingowej sygnowanej przez wojewodę Agatę Wojtyszek. Dotyczą one wartej 1 mln 880 tys. zł przebudowy drogi powiatowej Tychów Nowy – Ostrożanka oraz opiewającej na 6 mln zł modernizacji traktu na trasie Majków – Marcinków – Wąchock.


 

Rządowe dofinansowanie pokryje połowę kosztów obu inwestycji. W przyszłym roku z udziałem środków z tego samego programu zrealizowane mają zostać także 3 inwestycje w gminach sąsiadujących ze Starachowicami. Są to zgłoszona przez gminę Brody przebudowa drogi Kuczów – Dziurów o wartości 1 mln 185 tys. zł, wnioskowany przez samorząd Mirca warty prawie 2 mln 400 tys. zł remont drogi Mirzec Majorat – Tychów Nowy oraz rozbudowa drogi w miejscowości Radkowice na terenie gminy Pawłów szacowana na 1 mln 525 tys. zł. Łącznie z tego programu na teren województwa świętokrzyskiego trafi kwota 56 mln zł.

 

Anna Pryciak-Jagielska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe