Są założenia przyszłorocznego budżetu Starachowic

  • 22.11.2018, 15:09 (aktualizacja 22.11.2018 15:10)
  • Anna Pryciak-Jagielska
2018-11-22budzet.mp4
Wymiana oświetlenia ulicznego, remonty dróg, rewitalizacja parku miejskiego oraz termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 9 – to główne inwestycje uwzględnione w przyszłorocznym budżecie Starachowic. Założenia planu finansowego miasta przedstawił podczas konferencji prasowej prezydent Marek Materek. Samorządowiec podkreśla, że realizacja wielu z nich wymagać będzie od gminy elastyczności, „żeby uzyskiwać jak najlepsze efekty ekonomiczne dla gminy Starachowice”.

Jest projekt budżetu gminy Starachowice na 2019 rok. Plan finansowy miasta zakłada dochody na poziomie prawie 210 mln zł, z kolei zaplanowane wydatki wynoszą ponad 217 mln zł. Jak informuje prezydent Marek Materek dużą częścią przyszłorocznego budżetu są programy wychodzące naprzeciw potrzebom mieszkańców jak np. budżet obywatelski, program inicjatyw lokalnych czy program starachowickie podwórka. W planach jest także wymiana oświetlenia ulicznego.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

 

Jak informuje samorządowiec w przyszłym roku zostanie zrealizowany duży projekt związany z zagospodarowaniem zieleni miejskiej.

 

Wśród planowanych na przyszły rok inwestycji drogowych znajdują się m.in.: remonty ulic Granicznej, Spadowej oraz Fryderyka Lempe wraz z mostem.

 

W przyszłym roku planowane jest także zakończenie remontu starachowickiej strzelnicy.

 

Wśród inwestycji oświatowych znajdują się m.in. budowa szatni przy Szkole Podstawowej nr 1 oraz termomodernizacja „dziewiątki”.

 

W przyszłorocznych planach uwzględniono również długo oczekiwane inwestycje związane z realizacją projektu rewitalizacji.

 

Nie wiadomo jednak w jakim zakresie zostanie zrealizowane zadanie polegające na budowie sieci ścieżek rowerowych na terenie miasta.

Anna Pryciak-Jagielska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Trrr...
Trrr... 25.11.2018, 06:42
A ukica ślaska ????

Pozostałe