Na pierwszej sesji nowej kadencji wybrano władze powiatu

  • 22.11.2018, 15:42 (aktualizacja 23.11.2018, 09:28)
  • Iwona Bryła
2018-11-22sesjarp.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dziś po raz pierwszy zebrała się Rada Powiatu w Starachowicach nowej kadencji 2018-2023. Głównym punktem obrad był wybór przewodniczącego rady oraz zarządu powiatu. Stanowisko starosty objął Piotr Babicki z komitetu Marka Materka. Jego zastępcą został ludowiec Dariusz Dąbrowski.

Rada Powiatu w Starachowicach kadencji 2018-2023 zebrała się dziś na pierwszym posiedzeniu. W porządku obrad znalazły się uchwały o treści związanej z obsadzeniem kluczowych funkcji w samorządzie powiatowym. Wcześniej jednak każdy z radnych otrzymał zaświadczenie o swoim wyborze, a następnie złożył ślubowanie.

 

Kolejnym punktem porządku obrad był wybór przewodniczącego rady powiatu. Została nim Bożena Wrona z Komitetu Wyborczego Marka Materka po otrzymaniu 13 - głosowego poparcia.

 

Kontrkandydatką na funkcję przewodniczącego była Danuta Krępa, reprezentantka Prawa i Sprawiedliwości, która otrzymała 8 głosów. Radni dokonali też wyboru dwóch wiceprzewodniczących. Zostali: nimi Jan Pocheć z Polskiego Stronnictwa Ludowego i Izabela Wrona z komitetu Razem dla Mieszkańców – Porozumienie. Następnie odbył się wybór starosty starachowickiego w duchu pojedynku między Piotrem Babickim z komitetu Marka Materka, a Danutą Krępą z PiS. Wygrał go pierwszy z kandydatów.

 

Nowy starosta zaproponował na swojego zastępcę ludowca Dariusza Dąbrowskiego, którego kandydatura została przyjęta wymaganą większością głosów.

 

Nowych szefów zarządu powiatu zapytaliśmy o priorytety, jakimi będą się kierować. Starosta Piotr Babicki stawia na drogownictwo, rozwój szpitala i oświatę.

 

Wicestarosta Dariusz Dąbrowski w zakresie kluczowych inwestycji drogowych oprócz wiaduktu w Starachowicach wymienia jeszcze obwodnicę w północno- zachodniej części miasta oraz w Wąchocku.

 

Wybrano także pozostałych członków zarządu powiatu: dwóch etatowych: Jerzego Materka oraz Roberta Sowulę i trzeciego nieetatowego Ryszarda Nowaka. Starosta Piotr Babicki w trosce o finanse publiczne zgłosił uchwałę, zmieniającą Statut Powiatu Starachowickiego, w wyniku czego jeden z członków etatowych, będzie pełnił swoją funkcję bez nawiązywania stosunku pracy.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Juliusz
Juliusz 22.11.2018, 20:15
Dobrej i owocnej pracy życzę Panom.

Pozostałe