Policja uczula kierowców na problem właściwego ustawienia świateł samochodowych

  • 23.11.2018, 15:03 (aktualizacja 07.12.2018, 17:15)
  • Iwona Bryła
2018-11-23policja.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Starachowicka policja włączyła się do Ogólnopolskiej Kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na właściwe ustawienie świateł samochodowych. Na wybranych stacjach kontroli pojazdów kierowcy będą mogli sprawdzić stan oświetlenia, a w razie nieprawidłowości bezpłatnie dokonać jego regulacji.

Na terenie całego kraju trwa ogólnopolska kampania pod hasłem „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”, która zakończy się 15 grudnia. W tym czasie policjanci z drogówki będą zwracać szczególną uwagę na to, czy wszystkie światła w naszym samochodzie działają i czy odbywa się to w sposób prawidłowy. W akcji bierze także udział komenda Powiatowa Policji w Starachowicach.

 

Jak podkreśla rzecznik starachowickiej policji Paweł Kusiak, stan oświetlenia jesteśmy w stanie skontrolować sami. Natomiast jego prawidłowe ustawienie mogą sprawdzić tylko stacje diagnostyczne.

 

Właściwe ustawienie świateł jest kluczową sprawą dla bezpieczeństwa jazdy.

 

W ramach policyjnej kampanii niektóre stacje kontroli pojazdów zaoferowały bezpłatne sprawdzenie i ewentualne wyregulowanie ustawienia oświetlenia. Nie ma jednak wśród nich punktów ze Starachowic.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe