Zaawansowana modernizacja miejskiej oczyszczalni ścieków

  • 26.11.2018, 15:40
  • Iwona Bryła
2018-11-26pwik.mp4
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach jest w trakcie realizacji dużej inwestycji, dzięki której poprawi się efektywność procesu oczyszczania ścieków komunalnych. Na terenie oczyszczalni przy ulicy Bocznej powstają nowe obiekty umożliwiające właściwą obróbkę i zagospodarowanie osadów, wyizolowanych z nieczystości płynnych. Postęp prac, wspieranych finansowo przez Unię Europejską, jest zauważalny. Ich pierwsza część powinna się zakończyć za około 1,5 roku.

Na terenie starachowickiej oczyszczalni ścieków przy ul. Bocznej trwa modernizacja części osadowo-biogazowej. Prace możliwe są dzięki pozyskaniu przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji dotacji unijnej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Celem projektu jest zapewnienie dobrego stanu środowiska poprzez właściwą obróbkę osadów ściekowych powstających na oczyszczalni ścieków i ich adekwatne końcowe zagospodarowanie. Na terenie oczyszczalni widać już duże zaawansowanie prac.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

 

PWiK stara się o rozszerzenie projektu o budowę suszarni osadów. Pierwsza część prac powinna zakończyć się w połowie 2020 roku.  Całość prac po rozszerzeniu projektu o budowę suszarni kosztować będzie około 33 mln zł.

 

Warto dodać, że w wyniku modernizacji oczyszczalni PWiK będzie mogło pozyskiwać biogaz z osadów, który posłuży z kolei do wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej, głównie na potrzeby spółki.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe