Wydział komunikacji apeluje – odbierajmy dowody rejestracyjne

  • 30.11.2018, 12:30 (aktualizacja 30.11.2018 13:20)
  • Iwona Bryła
2018-11-29dowod.mp4
Wydział Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Starachowicach apeluje do kierowców o odbiór dowodów rejestracyjnych aut. Bo co prawda od 2 miesięcy nie musimy mieć dowodu przy sobie w czasie jazdy, ale dokument ten jest nam nadal niezbędny m.in. w stacjach kontroli pojazdów, przy sprzedaży auta, czy w czasie podróży zagranicznej.

1 października weszły w życie przepisy zwalniające kierowców z obowiązku zabierania w podróż m.in. dowodu rejestracyjnego. Dane pojazdu są bowiem zgromadzone w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców i w czasie kontroli uprawnione służby będą je mogły sprawdzić drogą elektroniczną.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

 

Być może ten fakt wpłynął na postawę kierowców, która stała się kłopotem dla Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Starachowicach. Przestali oni odbierać dowody rejestracyjne, w związku z czym dokumenty zalegają w szafach urzędników.

 

Posiadacze aut muszą jednak pamiętać, że mimo zniesienia obowiązku okazywania dowodu rejestracyjnego w czasie kontroli drogowej, dokument nadal trzeba posiadać, bo bez niego nie załatwimy szeregu formalności.

 

Pamiętać należy też, że nadal trzeba mieć przy sobie prawo jazdy i dowód osobisty.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe