Termomodernizacja poprawiła stan 6 miejskich placówek oświatowych

  • 30.11.2018, 12:31 (aktualizacja 30.11.2018 13:20)
  • Iwona Bryła
2018-11-30termo.mp4
Gmina Starachowice podsumowuje trzeci etap termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Kompleksowe remonty przeszły trzy przedszkola, jedna szkoła podstawowa i jedno gimnazjum. Do pełnego zakończenia brakuje jeszcze tylko Szkoły Podstawowej nr 9, w której prace powinny się zakończyć w przyszłym roku.

Gmina Starachowice praktycznie finiszuje z megainwestycją w lokalną oświatę, która kosztowała w sumie ponad 33,5 mln zł. Chodzi o trzeci etap termomodernizacji, którą objęto 6 placówek edukacyjnych. Władze miasta podsumowały przedsięwzięcie w trakcie konferencji prasowej na osiedle Południe, gdzie gruntowny remont przeszły 3 obiekty.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

 

W termomodernizację budynków oświatowych na południu miasta zainwestowano aż 13 mln 760 tys. zł. Prace wykonał Zakład Remontowo - Budowlany Roman Olszowy.

 

Dyrektorzy odnowionych placówek wskazywali na liczne korzyści, które pojawiły się w wyniku termomodernizacji.

 

Prezydent Starachowic Marek Materek przypomniał, że termodernizację przeprowadzono także w przedszkolu nr 2 i 11, a w Szkole Podstawowej nr 9 prace mają się zakończyć w 2019 roku. Zapowiedział też kolejne poczynania gminy w tym zakresie.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe