Zwolniona z pracy radna Danuta Krępa rozważa zawiadomienie sądu i prokuratury

  • 30.11.2018, 12:33 (aktualizacja 30.11.2018, 19:12)
  • Iwona Bryła
2018-11-30krepaok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Radna powiatu Danuta Krępa ma kłopoty z powrotem na dawne stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starachowicach. Przestała być chroniona po tym, gdy Rada Powiatu w Starachowicach większością głosów, zgodziła się na rozwiązanie z nią umowy o pracę. Była starosta nie kryje oburzenia, murem stanęli za nią radni Prawa i Sprawiedliwości nie tylko z powiatu, ale i miasta. Jej dawny przełożony prezydent Marek Materek tłumaczy, że zwolnienie to skutek skarg, jakie na byłą dyrektor złożyła załoga MOPS.

Danuta Krępa obecna radna powiatu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, po tym gdy, w poprzedniej kadencji została wybrana na stanowisko starosty, wzięła bezpłatny urlop w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Starachowicach, którego była dyrektorem, na czas sprawowania obowiązków samorządowych. Po tym czasie chciała wrócić do dawnej pracy, jednak uniemożliwiła jej to rada powiatu, która większością głosów wyraziła zgodę na zwolnienie radnej, o co wystąpił prezydent Starachowic jako jej przełożony. Danuta Krępa czuje się pokrzywdzona, zarówno przez niego, jak i przez tych radnych powiatu, którzy głosowali za pozbawieniem jej posady. W jej obronie wystąpili samorządowcy z PiS, zarówno ci powiatowi, jak i miejscy.

 

Prezydent Marek Materek zwolnienie Danuty Krępy tłumaczy konfliktem z załogą i dodaje, że zaproponował jej pełnienie innej funkcji kierowniczej w MOPS z zachowaniem dawnej pensji dyrektorskiej.

 

Danuta Krępa poddaje w wątpliwość wiarygodność protestu załogi MOPS i nie wyklucza zawiadomienia prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

 

Radna dodaje, że propozycja pracy w MOPS na innym stanowisku, niż dyrektor jej nie satysfakcjonuje. Prezydent jest jednak zadowolony z pracy obecnej dyrektor MOPS.

 

Solidaryzujący się z Danuta Krępą radni poruszyli też kwestię członkostwa Jerzego Materka w zarządzie powiatu starachowickiego. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy starostę Piotra Babickiego.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
MGłowa
MGłowa 30.11.2018, 17:04
AHAHAHAHWh Pani Główka jak zawsze zorientowana w temacie. Śmiech na sali. Pani Danuta zamiata cieszyć się wypoczynkiem i spokojem pcha się w politykę. Miejsca młodszym należy ustąpić pani radna!!!!

Pozostałe