15 – te urodziny muzeum kultury ludowej w Jagodnem

  • 3.12.2018, 13:25 (aktualizacja 03.12.2018 13:32)
  • Iwona Bryła
2018-12-03jagodne.mp4
Muzeum Pamiątek Regionalnych w miejscowości Jagodne w gminie Mirzec, uroczyście obchodziło 15-lecie istnienia. W programie znalazło się szereg atrakcji, także z udziałem gości z instytucji o podobnym profilu działania. Była również okazja do żywego spotkania z folklorem m.in. dzięki występom ludowym oraz możliwości obejrzenia zbiorów placówki - jubilatki.

Muzeum Pamiątek Regionalnych w Jagodnem w gminie Mirzec powstało w 2003 roku z myślą ocalenia od zapomnienia bogactwa folkloru świętokrzyskiej wsi. Placówka działa w budynku tamtejszej szkoły podstawowej z oddziałami integracyjnymi. Jak podkreśla jej dyrektor Beata Stefańska, muzeum jest autorskim pomysłem nauczycielki pasjonatki, a w jego wyposażeniu mają swój udział mieszkańcy gminy Mirzec.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

 

Twórczyni muzeum w Jagodnem Jadwiga Rafalska - Kawalec mówi, że stanowi ono prawdziwą ostoję kultury ludowej, ale pełni też rolę okna na świat dla lokalnej społeczności.

 

Muzeum miało okazję pochwalić się szerzej swoim dorobkiem w ramach obchodów 15 – lecia istnienia. W programie znalazły się m.in. spotkania z gośćmi z zaprzyjaźnionych placówek i z lokalnym regionalistą, występy ludowe oraz szereg imprez towarzyszących. Nie mogło też zabraknąć zwiedzania samej placówki – jubilatki.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe