Jest szansa na remonty szkolnych toalet

  • 03.12.2018, 13:26 (aktualizacja 03.12.2018, 13:32)
  • Anna Pryciak-Jagielska
2018-12-03sesjarmok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jest pomysł na kompleksowe remonty szkolnych i przedszkolnych toalet w placówkach prowadzonych przez gminę Starachowice. Realizacja modernizacji ma być możliwa we współpracy samorządu z rodzicami dzieci uczęszczających do szkół i przedszkoli. Gmina, dla każdej z placówek, która znajdzie wykonawców prac w czynie społecznym, ma zapewnić niezbędne materiały budowlane.

Temat pilnej potrzeby remontów szkolnych i przedszkolnych toalet poruszył podczas ostatnich obrad Rady Miejskiej radny Marcin Sowula. Samorządowiec podkreślał, że problem dotyczy całego miasta, a od jego szybkiego rozwiązania zależy zdrowie dzieci.

 

Jak poinformował radnych prezydent Marek Materek gmina od dawna szuka zewnętrznych źródeł dofinansowania remontów łazienek w placówkach oświatowych. Jak dotąd bezskutecznie.

 

Prezydent zaproponował w tym zakresie współpracę z rodzicami dzieci uczęszczających do miejskich szkół i przedszkoli.

Anna Pryciak-Jagielska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe