Ludowe granie w bibliotece

  • 4.12.2018, 14:40 (aktualizacja 04.12.2018 15:14)
  • Anna Pryciak-Jagielska
2018-12-04mbp_mirzec.mp4
Ludowe dźwięki rozbrzmiewały w miniony weekend w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starachowicach. Stało się tak za sprawą występu Zespołu Śpiewaczego „Ziemia Mirzecka”, który gościł w miejskiej książnicy już po raz drugi w tym roku. Przed starachowicką publicznością zaprezentował się ośmioosobowy skład formacji.

Z repertuarem pieśni patriotycznych i ludowych wystąpił w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starachowicach zespół „Ziemia Mirzecka”. Formację tworzy reprezentacja ośmiu ludowych zespołów, działających w gminie Mirzec. Jej członkowie występują w oryginalnych strojach świętokrzyskich, a prezentacje wokalne przeplatają lokalną gwarą. Zespół ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy. Są to zajęcie II miejsce podczas „Buskich Spotkań z Folklorem” i III miejsce na Festiwalu Pieśni Ludowych „Sabałowe Bajanie” w Bukowinie Tatrzańskiej. W miejskiej książnicy zespół zaprezentował się przy akompaniamencie Piotra Gąsowskiego.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Anna Pryciak-Jagielska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe