Radni powiatu uchwalili skład osobowy stałych komisji

  • 04.12.2018, 14:43 (aktualizacja 05.12.2018, 16:42)
  • Iwona Bryła
2018-12-04komisjerp.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na ostatniej sesji Rada Powiatu w Starachowicach przyjęła kilka uchwał porządkujących. Zatwierdzono składy osobowe 4 komisji, w jakich zainteresowani radni będą pracować przez najbliższe 5 lat. Wybrano też ich przewodniczących i wiceprzewodniczących. Funkcję te objęli wyłącznie radni rządzącej koalicji.

Rada Powiatu w Starachowicach nadal porządkuje kwestie organizacji swojej pracy na nową kadencję 2018 – 2023. Na minionej sesji ustalono skład 4 stałych komisji.

 

Wybrano też przewodniczących i wiceprzewodniczących tych gremiów. I tak: szefem komisji edukacji, kultury, kultury fizycznej i promocji powiatu został Sławomir Rymarczyk, a jego zastępcą Paweł Brzozowski. Komisją budżetu i finansów kieruje Piotr Ambroszczyk z pomocą Izabeli Wrony, na czele komisji bezpieczeństwa, rolnictwa i rozwoju gospodarczego stoi Stanisław Wojtan oraz Jan Pocheć, a komisją zdrowia i polityki społecznej kieruje póki co tylko Marek Maciukajć. Rozpatrzenie kandydatury Roberta Sowuli na funkcję wiceprzewodniczącego przełożono na następną sesję z powodu nieobecności samorządowca na posiedzeniu. Jak widać pracom w komisjach przewodniczą wyłącznie radni rządzącej koalicji, czyli z komitetów prezydenta Marka Materka, komitetu Razem dla Mieszkańców – Porozumienie oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe