10-te obchody święta patronki Starachowic

  • 4.12.2018, 14:55 (aktualizacja 04.12.2018 15:15)
  • Anna Pryciak-Jagielska
2018-12-04barbaraok.mp4
Już po raz 10- ty Starachowice obchodziły 4 grudnia uroczystość św. Barbary, jako patronki miasta. Spod kapliczki z jej figurą przy ulicy Witolda Pileckiego wyruszyła procesja do kościoła p.w. Wszystkich Świętych, gdzie odprawiono mszę odpustową. Przed nabożeństwem uczniowie Gimnazjum nr 3 zaprezentowali okolicznościowe przedstawienie, a uczestnicy konkursów poświęconych opiekunce naszego miasta odebrali nagrody.

Nasze miasto pamiętało dziś o świętej Barbarze, patronce górników i hutników, a od 10 lat także Starachowic. Uczestnicy wydarzenia spotkali się przy poświęconej jej kapliczce, aby wspólnie podziękować za opiekę nad miastem i mieszkańcami. W procesji, która następnie przeszła do kościoła pw. Wszystkich Świętych, wzięli udział m.in.: przedstawiciele władz, duchowni, uczniowie oraz mieszkańcy naszego miasta. Uroczystości zorganizowała wspólnie parafia pw. Wszystkich Świętych i Urząd Miejski.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

 

 

Anna Pryciak-Jagielska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe