Pierwsze liceum na osiedlu Południe?

  • 05.12.2018, 13:57 (aktualizacja 05.12.2018, 13:58)
  • Anna Pryciak-Jagielska
2018-12-05sesjarm.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wszystko wskazuje na to, że od przyszłego roku na osiedlu Południe dzieci i młodzież będą mogli kształcić się na wszystkich szczeblach edukacji. Do działających tam przedszkola i szkoły podstawowej ma dołączyć bowiem liceum. Placówka ma funkcjonować w budynku dotychczasowego Gimnazjum nr 4.

Od 1 września przyszłego roku w polskim systemie edukacji przestaną funkcjonować gimnazja. Poza zmianami dla uczniów, niesie to również wyzwanie dla samorządów związane z zagospodarowaniem dotychczasowych siedzib tych szkół. Tak też jest w Starachowicach, gdzie do tej pory funkcjonowały 4 gimnazja. Według zapowiedzi jedno z nich ma zostać zastąpione przez szkołę średnią. Temat podczas ostatnich obrad Rady Miejskiej wywołał radny Krzysztof Zuba.

 

Samorządowiec dopytywał o możliwość ulokowania jednego ze starachowickich liceów przy Alei Świętego Jana Pawła II w dotychczasowym budynku Gimnazjum nr 4.

 

Prezydent Marek Materek poinformował radnych o rozmowach jakie są prowadzone z samorządem powiatu na temat zagospodarowania budynku po Gimnazjum nr 4.

Anna Pryciak-Jagielska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe