Są plany przeniesienia dwóch szkół średnich

  • 6.12.2018, 11:33 (aktualizacja 30.12.2018 15:16)
  • Anna Pryciak-Jagielska
2018-12-06szkoly.mp4
Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku szykują się duże zmiany na edukacyjnej mapie Starachowic. Oprócz przenosin III Liceum Ogólnokształcącego do budynku Gimnazjum nr 4, o których już informowaliśmy, brana pod uwagę jest zmiana lokalizacji Zespołu Szkół Zawodowych nr 3. Placówka miałaby przeprowadzić się do budynku po Gimnazjum nr 3 przy ul. Leśnej.

Trwają rozmowy pomiędzy władzami miasta i powiatu na temat planów przeniesienia dwóch szkół średnich do budynków gminnych. Chodzi tu o III Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Zawodowych nr 3. Placówki miałyby zająć miejsce dwóch starachowickich gimnazjów. Jak mówi prezydent Marek Materek działania są wynikiem realizacji obietnic wyborczych.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

 

Zdaniem samorządowca za przeniesieniem III LO do budynku na osiedlu Południe przemawia wiele argumentów.

 

Grono pedagogiczne „trójki” wraz z uczniami miało już okazję wizytacji swojej przyszłej siedziby.

 

Prezydent jest przekonany również o zasadności zmiany siedziby Zespołu Szkół Zawodowych nr 3. Placówka miałaby od 1 września ruszyć w dotychczasowym budynku Gimnazjum nr 3 przy ul. Leśnej.

Anna Pryciak-Jagielska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Teraz
Teraz 7.12.2018, 08:53
No to jednak prawda ze chce wszystko co może sprzedać nie pozwólmy mu na rozsprzedanie miasta

Pozostałe