Radni PiS krytyczni wobec przenosin ZSZ nr 3 do gimnazjum na Leśnej

  • 13.12.2018, 13:38 (aktualizacja 13.12.2018, 15:46)
  • Iwona Bryła
2018-12-13zsz3ok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Powiatowi i miejscy radni Prawa i Sprawiedliwości oprotestowują przeprowadzkę Zespół Szkół Zawodowych nr 3 z ulicy Szkolnej do budynku Gimnazjum nr 3 przy ulicy Leśnej. Na dzisiejszej konferencji prasowej przytoczyli szereg argumentów przeciw temu pomysłowi. Własną ocenę tej sytuacji przedstawił również starosta Piotr Babicki.

Zasygnalizowany przez władze miasta i powiatu pomysł przeniesienia Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 do Gimnazjum nr 3, spotkał się z krytyczną oceną miejskich i powiatowych radnych Prawa i Sprawiedliwości. Na dzisiejszej konferencji prasowej wielokrotnie podkreślali, że to zły pomysł. Zaczęli od tego, że szkoła istnieje w tym miejscu od prawie 60 lat, a od roku działa w niej jedyne w mieście Licem Sportowe.

 

Radna Danuta Krępa przypomniała, że poprzedni zarząd powiatu poczynił kroki do poprawy wyglądu budynku szkoły i jej otoczenia: złożono wniosek o termomodernizację obiektu i budowę nowej hali sportowej, a w pobliżu placówki powstała otwarta strefa aktywności.

 

Jak dodała Danuta Krępa przeciwni przeprowadzce są nie tylko rodzice i nauczyciele ZSZ nr 3, ale także rodzice dzieci ze SP nr 11, która dzieli budynek z Gimnazjum nr 3. Ich argumenty to zagrożone bezpieczeństwo kilkulatków narażonych na kontakt z dorosłymi uczniami szkoły średniej oraz brak miejsc do zaparkowania.

 

W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli także instruktorzy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP. Ich zastrzeżenia przedstawiła m.in. radna powiatu Agnieszka Kuś, będąca jednocześnie kierownikiem tej placówki.

 

Organizatorzy konferencji wyrazili też zdziwienie, że pomysł zmiany lokalizacji ZSZ nr 3 wyszedł od prezydenta Starachowic, choć organem prowadzącym placówkę jest samorząd powiatu.

 

Starosta Piotr Babicki podkreśla, że żadne decyzje jeszcze nie zapadły i będą one należały do samorządu powiatu.

 

Głos w tej sprawie zabrał także prezydent Marek Materek, w którego oświadczeniu czytamy:

„Ostateczne decyzje należeć będą do radnych Rady Powiatu i Rady Miejskiej, aby podjąć jak najlepsze decyzje należy przeanalizować wszystkie za i przeciw. Za nami są już spotkania z Radami Pedagogicznymi Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 i III Liceum Ogólnokształcącego oraz z rodzicami uczniów III LO, natomiast przed nami spotkania z rodzicami i młodzieżą z ZSZ nr 3 oraz Radą Pedagogiczną i Radą Rodziców a także trójkami klasowymi ze Szkoły Podstawowej nr 11. (…) Wierzę, że wspólnie wypracujemy rozwiązania najlepsze dla dzieci, młodzieży, środowiska sportowego a także samorządów Miasta i Powiatu.”

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zofia
Zofia 13.12.2018, 20:01
Wypracujemy ale najlepsze rozwiązania dla radnych! W życiu bym nie przypuszczała, że będę mowic jednym głosem z Pis!

Pozostałe