Akademia Piłkarska podsumowała 7 lat

  • 17.12.2018, 14:10 (aktualizacja 17.12.2018, 14:30)
  • Anna Pryciak-Jagielska
2018-12-17akademiaok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prezentacje sportowców, wręczenia nagród i wyróżnień, a także ślubowanie złożyły się na galę podsumowującą 7 lat działalności Akademii Piłkarskiej SKS Star Starachowice. W Miejskiej Hali Sportowej spotkali się podopieczni, rodzice i kadra klubu, który może poszczycić się licznymi sukcesami na szczeblu wojewódzkim. Galę uświetniły występy artystyczne wychowanków Starachowickiego Centrum Kultury.

Prezentacja drużyn rozpoczęła galę podsumowują 7 lat działalności Akademii Piłkarskiej SKS STAR Starachowice. Obecnie klub zrzesza około 300 młodych piłkarzy, którzy trenują łącznie w 14 grupach na terenie Starachowic, Mirca i Pawłowa. Najmłodsze pokolenie sportowców to roczniki 2013 i 2014, najstarsze 2003 i 2004. Z dziećmi i młodzieżą na co dzień pracuje 10 trenerów. Klubem zarządza prezes Waldemar Rak. Podczas gali nowi podopieczni Akademii złożyli uroczyste ślubowanie.

 

Szkółka powstała z inicjatywy kibiców i działaczy klubu Star we wrześniu 2011 roku. Jej historię przybliżył zebranym wiceprezes klubu Janusz Sobiecki.

 

Podczas gali pamiątkowe koszulki, jako formę podziękowania za współpracę, odebrali m.in.: z-ca prezydenta Starachowic Jerzy Miśkiewicz, wójt Mirca Mirosław Seweryn, radny Włodzimierz Orkisz, zasłużony pikarz Staru Tadeusz Nowak i członek zarządu Akademii Jerzy Glibowski. Trenerzy poszczególnych roczników przekazali także pamiątkowe upominki zawodnikom Akademii. Podziękowania w imieniu rodziców i sympatyków szkółki złożyła Beata Zielińska.

 

Podczas gali prowadzona była charytatywna zbiórka na rzecz chorej mieszkanki Starachowic Mai Grabarczyk. O artystyczną oprawę gali zadbali wychowankowie Starachowickiego Centrum Kultury: członkowie Zespołu Tańca i Inscenizacji Plejada oraz Lena Tuźnik.

Anna Pryciak-Jagielska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gładki
Gładki 17.12.2018, 20:53
Tylko star! ?❤

Pozostałe