Nieoczywiste fakty o Niepodległości

  • 17.12.2018, 14:14 (aktualizacja 17.12.2018, 15:05)
  • Anna Pryciak-Jagielska
2018-12-17muzeum.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach uroczyście podsumowano projektu „Stulecie nieoczywiste”. Działanie realizowane było w ramach rządowego programu „Niepodległa”, sfinansował go powiat starachowicki. Patronat nad inicjatywą objęła wojewoda Agata Wojtyszek.

Projekt skierowany był do młodzieży ze wszystkich gmin powiatu starachowickiego. Jej zadaniem było przygotowanie pracy dotyczącej postaci, która jest lokalnym bohaterem w każdej z gmin.


 

W spotkaniu wzięli udział m.in.: przedstawiciele władz, harcerze, duchowni, regionaliści, a także młodzież i pedagodzy. Szczególnie wyeksponowano obecność księdza Franciszka Szczykutowicza, odznaczonego w ostatnim czasie przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wymiernym efektem projektu jest publikacja zawierająca prace konkursowe młodych ludzi. Oceniało je czteroosobowe jury w skład którego weszli przedstawiciele: Muzeum Historii Polski w Warszawie, Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach, Archiwum Państwowego w Kielcach oraz Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.


 

Konkurs zorganizowano w dwóch kategoriach wiekowych. Zwycięzcą najmłodszej z nich obejmującej szkoły podstawowe został Krzysztof Domański ze SP nr 1.


 

Zwieńczeniem projektu jest wystawa składająca się wielkoformatowych plansz, które będą prezentowane w każdej z gmin naszego powiatu.

 

Anna Pryciak-Jagielska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe