Radni powiatu dokończyli sprawy porządkowe

  • 18.12.2018, 13:02 (aktualizacja 18.12.2018, 16:23)
  • Iwona Bryła
2018-12-18sesjarp_ok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dzisiejsza sesja Rady Powiatu w Starachowicach poświęcona była głównie sprawom organizacyjnym. W porządku obrad znalazły się m.in. kwestie członkostwa w kilku komisjach rady i innych gremiach oraz zmiana statusu jednego z członków zarządu powiatu.

Dzisiejsza sesja Rady Powiatu w Starachowicach w znacznej części poświęcona była kontynuacji spraw, dotyczących organizacji pracy samorządowej. Nim jednak radni pochylili się na tymi kwestiami, poddali się nastrojowi zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zadbał o to zaproszony na posiedzenie ojciec Zachariasz z wąchockiego opactwa cystersów.

 

Życzenia radnym złożyli: starosta i przewodnicząca rady.

 

Następnie radni przystąpili do realizacji porządku obrad uchwalając w pierwszej kolejności skład komisji rewizyjnej.

 

Przewodniczącym tej komisji został Paweł Brzozowski, a wiceprzewodniczącym Sławomir Rymarczyk. Obaj radni są reprezentantami komitetu prezydenta Marka Materka. Pracami komisji skarg, wniosków i petycji pokierują Jarosław Olech jako przewodniczący i Piotr Ambroszczyk jako jego zastępca. Radni uporządkowali też zaległą kwestię wyboru wiceprzewodniczącego komisji zdrowia i polityki społecznej. Został nim Robert Sowula. Ponadto rada powiatu zajęła się kwestią pozbawienia Roberta Sowuli statusu etatowego członka zarządu powiatu.

 

Uchwała w tej sprawie została przyjęta większością głosów.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe