Trwa próbny egzamin klas ósmych szkół podstawowych

  • 18.12.2018, 13:03 (aktualizacja 18.12.2018, 15:29)
  • Iwona Bryła
2018-12-18egzaminyok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W tym tygodniu przed uczniami klas ósmych szkół podstawowych ważne wydarzenie – próbny egzamin na zakończenie tego etapu edukacji. Od dziś do czwartku młodzi ludzie sprawdzą swoją wiedzę z języka polskiego i obcego oraz matematyki. Właściwy egzamin odbędzie w kwietniu przyszłego roku.

Reforma oświaty przywróciła ośmioklasową szkołę podstawową, a w ślad za tym wprowadziła egzamin na zakończenie tego szczebla edukacji. By dobrze przygotować się do nowego wyzwania uczniowie mają możliwość wcześniejszego przystąpienia do egzaminu próbnego. Próba rozpoczęła się dziś i będzie trwała trzy dni.

 

W Starachowicach do egzaminacyjnej próby nie przystąpią Szkoły Podstawowe nr 6 i 10, które skorzystały już z innych możliwości wcześniejszego sprawdzenia wiedzy uczniów.

 

Właściwy egzamin ósmoklasisty odbędzie się w kwietniu 2019 roku.

 

W roku szkolnym 2021/2022 do egzaminacyjnej puli dojdzie jeszcze jeden, czwarty sprawdzian z wybranego przez ucznia przedmiotu. Egzamin nie wpłynie na uzyskanie świadectwa zakończenia edukacji w szkole podstawowej, ale jego wynik może zdecydować o powodzeniu w naborze do szkół średnich. Będzie też wizytówką stanu wiedzy młodego człowieka.

 

W wyniku reformy edukacji od września przyszłego roku przestaną funkcjonować gimnazja, dlatego, również w kwietniu, odbędzie się po raz ostatni egzamin gimnazjalny.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe