Radni PiS podtrzymują zastrzeżenia co do przeprowadzki ZSZ nr 3

  • 19.12.2018, 14:10 (aktualizacja 19.12.2018, 14:28)
  • Iwona Bryła
2018-12-19zsz3sesja.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Elektryzujący opinię publiczną temat przenosin Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 z ulicy Szkolnej do budynku Gimnazjum nr 3 przy ulicy Leśnej, wrócił na minionej sesji Rady Powiatu w Starachowicach. Wywołali go radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy są przeciwni zmianie lokalizacji, i jak podkreślali, nie są sami, bo pomysłem nie są także zachwyceni rodzice i nauczyciele. Starosta Piotr Babicki starał się tonować nastrój tłumacząc, że decyzje jeszcze nie zapadły.

Propozycja przeniesienia Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 do Gimnazjum nr 3 nadal ma swoich przeciwników. Należą do nich z pewnością radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy najpierw przedstawili swoje zastrzeżenia na konferencji prasowej, a wczoraj wrócili do tematu na sesji samorządu powiatowego. Zainicjowało go pytanie Joanny Główki, a odpowiedź udzielona przez starostę Piotra Babickiego wcale nie uspokoiła nastrojów.

 

Temat drążyły: Danuta Krępa oraz Agnieszka Kuś, które podkreśliły, że sprzeciw wobec przeprowadzki wynika z solidarności radnych z, równie krytycznie nastawionymi do tego pomysłu, nauczycielami ZSZ nr 3 i rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 11, która dzieli budynek z Gimnazjum nr 3.

 

Wicestarosta Dariusz Dąbrowski wrócił do przeszłości. Poinformował, że w latach 2016 - 2017, gdy jako starosta stał na czele zarządu, pozytywnie zaopiniowano wniosek powiatu o przyznanie 10 mln zł dofinansowania na termomodernizację budynków oświatowych, w tym ZSZ nr 3. Była więc szansa na poprawę złego stanu tej placówki, ale następcy z niej nie skorzystali.

 

Radna Danuta Krępa, wcześniej następczyni Dariusza Dąbrowskiego na stanowisku starosty, kontratakowała argumentami, że wniosek poprzedniej ekipy był niemożliwy do realizacji.

 

Głos w dyskusji zabrał także radny koalicji rządzącej Piotr Ambroszczyk, a w spór z nim wdała się Joanna Główka.

 

Obie strony pozostały na swoich stanowiskach. Czy istotnie dojdzie do przenosin ZSZ nr 3, pokaże czas.

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
KrisJune
KrisJune 19.12.2018, 21:06
Szanowna Pani Główko, współczuje wszystkim uczniom, których pani uczyła. Jest pani jednym, wielki, wścibskim koszmarem! Nie da się pani słuchać!
Stokrotka
Stokrotka 20.12.2018, 14:37
Uczniowie pani Główki bardzo ją lubili. Pani Główka była i jest wzorem do naśladowania.

Pozostałe