Nowe mieszkanie na święta dla starachowickich trojaczków

  • 20.12.2018, 09:08
  • Urząd Miejski Starachowice
Nowe mieszkanie na święta dla starachowickich trojaczków
To była świąteczna niespodzianka, która wzbudziła zachwyt na małych twarzyczkach, błysk w oczach i ogromną radość. Dzieci z niedowierzaniem malutkimi paluszkami dotykały nowych mebli, lampek no i zabawek, których w dziecięcych pokojach nie brakuje, są pluszowe misie, lale, gry planszowe, są też samochody, kredki, kolorowanki i bajeczki. I tylko jeden problem powstał – kto będzie spał na górze na piętrowym łóżku, bo miejsce to dla siebie rezerwowało każde z 6 dzieci Państwa Szczodraków ze Starachowic.

Nowe mieszkanie na święta dla starachowickich trojaczków to wspólna inicjatywa Prezydenta Miasta Marka Materka, Fundacji Fabryki Marzeń, Hotelu Senator oraz starachowickich firm.

 

- Panią Anię Szczodrak poznałem kiedy urodziły im się trojaczki, spotykaliśmy się również w kolejnych latach mówi Prezydent Miasta Marek Materek. - Wiedziałem, że ich sytuacja lokalowa jest trudna dlatego kiedy tylko pojawiła się okazja, aby ją poprawić nie zastanawiałem się. Wiedziałem, że ta rodzina potrzebuje pomocy a nowe, większe mieszkanie z pewnością będzie dla nich dużą radością. Zamiast dwóch pokoi są trzy pokoje, dzieci będą miały więcej przestrzeni do nauki i do zabawy. Wszystko zaczęło się kiedy Anna Pająk organizując kolejny Bal Charytatywny w Hotelu Senator zapytała komu moglibyśmy pomóc poprawiając warunki mieszkaniowe wspólnie z Fundacją Fabryki Marzeń.

 

Mieszkanie dla rodziny pochodzi z zasobów gminy. Wcześniej Państwo Szczodrakowie wspólnie z 6 dzieci zajmowali mieszkanie o pow. 47 m.kw. które wymagało generalnego remontu. Nowe lokum mierzy 69 m.kw. i zostało świeżo wyremontowane a dziecięce pokoiki dodatkowo kompleksowo umeblowane.

 

- Dziękuję Ani Pająk za inicjatywę, Wszystkim uczestnikom Balu Charytatywnego w Hotelu Senator, pani Małgorzacie Kusiak (firma MADREW -producent mebli na wymiar), która wyposażyła mieszkanie w meble, Panu Cezaremu Pomorskiemu i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy dołożyli swoją cegiełkę – mówi prezydent. - Ogromnie dziękuję pani Iwonie Sołowow, która od początku do końca koordynowała wszystkie prace i zadbała o każdy szczegół włącznie z ozdobami świątecznymi i prezentami dla dzieciaków. Wierzę, że dzieci będą dorastały w lepszych warunkach a Rodzice dołożą wszelkich starań by wyrosły na dobrych ludzi. Dla tych uśmiechów warto było!

Kielecka Fundacja Fabryki Marzeń, jak informował jej prezes Andrzej Załucki działa od 3 lat.

Misja i cele Fundacji to nauczanie i wychowywanie młodzieży w duchu przedsiębiorczości i innowacyjności, rozwój edukacji ekonomicznej, inspirowanie do osiągania sukcesów w różnych dziedzinach, motywowanie do rozwoju osobistego. Wspieranie - poprzez system stypendialny - uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin, która osiąga ponadprzeciętne wyniki w różnych dziedzinach życia (nauka, sport, kultura).Poprawianie warunków zamieszkania dzieciom z rodzin ubogich, osobom niepełnosprawnym oraz przebywającym w domach opieki społecznej. Tworzenie warunków i wspieranie inicjatyw prowadzących do rozwoju przedsiębiorczości.

- Pokazujemy drogi do sukcesu tym, którzy chcą go osiągnąć – informują założyciele Fabryk Marzeń - Ułatwiamy start w życie tym, których na to nie stać. Poprawiamy warunki bytowe tym, którzy sami nie są w stanie tego zrobić. Rozwijamy przedsiębiorczość, by przyczyniać się do poprawy jakości życia.


 

- W tym roku jest to nasz 17 finał, rozpoczętych mamy kolejnych 11 projektów. Nasza fundacja działa od 3 lat, pewnego dnia zgłosiła się do nas pani Ania Pająk z Hotelu Senator i ...

- ...i zaproponowałam współpracę – mówi Anna Pająk. - Wspólnie robimy kolejny Bal Charytatywny. Mam nadzieję, że przed nami wiele takich przedsięwzięć, bo współpraca układa się dobrze i miło widzieć takie efekty naszej współpracy. Myślę, że to co robimy ma ogromny sens i dziękuję serdecznie.

Dobrym duchem projektu w ramach którego wyremontowano i częściowo wyposażono nowe lokum dla starachowickich trojaczków była Iwona Sołowow wiceprzewodnicząca Rady Fundacji i kierownik projektu.

- Dostałam listę firm z terenu Starachowic i jak to zwykle w fundacji bierzemy telefon i dzwonimy. Pierwszy telefon do firmy MADREW pani Małgosi Kusiak był szczęśliwy, pani Małgosia sprezentowała meble dla trojaczków do pokoju. Fundacja zakupiła meble do drugiego pokoju dziecinnego. Podziękowania dla wykonawcy robót elektrycznych pana Artura Śliwy, dla pan Cezarego Pomorskiego wykonawcy prac remontowych, który jeszcze wczoraj do 5 rano skręcał meble. Dziękujemy za okazaną bezinteresowną pomoc. Największą radością dla nas wszystkich jest uśmiech tych dzieci, które jak widzimy są przeszczęśliwe.

Podziękowania od Fundacji otrzymali także zaangażowani w realizację projektu Zastępca Prezydenta Miasta Jerzy Miśkiewicz oraz Janusz Twardowski kierownik Referatu Działalności Gospodarczej i Zasobów Lokalowych.

Rodzice radosnej szóstki nie kryli wzruszenia, pani Ania ze łzami w oczach wspólnie z mężem dziękowała wszystkim osobom.

Spotkanie z rodziną Państwa Szczodraków w ich nowym mieszkaniu było pełne emocji, wzruszeń i radości, a pośród świeżo pomalowanych ścian najgłośniej rozbrzmiewały dziecięce okrzyki zachwytu.

 

Urząd Miejski Starachowice

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dejson
dejson 08.12.2021, 13:18
Co do pokojów dzieci, to czy dywany shaggy w takich miejscach mają sens? Mam na myśli takie - https://carpetsandmore.pl/dywa… To praktyczne, trwałe, nie będzie z tym problemów?

Pozostałe