Radni miejscy nie chcą odwołania kolegi ze stanowiska dyrektora

  • 20.12.2018, 15:11 (aktualizacja 20.12.2018, 15:19)
  • Anna Pryciak-Jagielska
2018-12-20sesjarmok_6z91kxon44gz_.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rada Miejska w Starachowicach w drodze głosowania nie wyraziła zgody na rozwiązanie stosunku pracy z dyrektorem ostrowieckiego szpitala Rafałem Lipcem, który obecnie wchodzi w skład tego gremium. Wniosek w tej sprawie skierowała do samorządowców starosta powiatu ostrowieckiego. Wśród przywoływanych argumentów, za odwołaniem znalazło się m.in.: zwiększenie straty szpitala.

Radny miejski Prawa i Sprawiedliwości Rafał Lipiec, który obecnie pełni funkcję dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, stracił zaufanie tamtejszych władz samorządowych. Starosta Marzena Dębniak zarzuca mu m.in.: zwiększenie strat ostrowieckiego szpitala oraz zły sposób zarządzania placówką. Dziś ta sprawa trafiła pod obrady starachowickiej rady miejskiej. Samorządowcy rozpatrywali uchwałę o wyrażeniu zgody na rozwiązanie stosunku pracy z dyrektorem.

 

Starosta krytykowała także sposób zarządzania dyrektora Lipca.

 

Radny Rafał Lipiec uznaje część argumentów starosty, jednak podkreśla, że nie ma sobie nic do zarzucenia.

 

Samorządowiec dodaje, że decyzję o swoim odwołaniu odbiera jako działanie polityczne. Wpływ na to jego zdaniem miał także jego sprzeciw wobec proponowanego przez samorząd programu naprawczego, który zakłada m.in.: zwolnienia personelu.

 

W obronie klubowego kolegi stanęli radni Marta Zięba i Dariusz Lipiec.

 

Poprzez głosowanie radni sprzeciwili się odwołaniu dyrektora Rafała Lipca – tak zagłosowało 17 osób, 2 poparły wniosek starosty, a jedna wstrzymała się od głosu.

 

Starosta ostrowiecki zapowiedziała zaskarżenie przyjętej uchwały.

Anna Pryciak-Jagielska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe