Budżet Starachowic przyjęty jednogłośnie

  • 21.12.2018, 15:25 (aktualizacja 21.12.2018, 18:24)
  • Anna Pryciak-Jagielska
2018-12-21sesjarmok_6z91kxon44gz_.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jednogłośnie, bez długiej dyskusji i ze spokojem – radni miejscy przyjęli budżet Starachowic na 2019 rok. Plan finansowy miasta zakłada wydatki na poziomie ponad 219 mln zł i prawie 9,5 mln zł deficytu. Zaplanowano 24 roczne zadania inwestycyjne i 37 projektów wieloletnich.

Zaplanowane na ten rok inwestycje jednoroczne oszacowano ogółem na ponad 2,5 mln zł. Wśród nich znalazły się m.in.: warta 600 tys. zł budowa połączenia ulicy Batalionów Chłopskich z ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego, wyceniona na 200 tys. zł budowa sceny na Szlakowisku i zakup samochodów służbowych do obsługi Urzędu Miejskiego o wartości 220 tys. zł. Ponadto w budżecie zabezpieczono środki na budowę miejsc parkingowych przy al. Armii Krajowej i ulicach Wysockiego, Górnej oraz Harcerskiej. Realizowane będą także zadania związane z projektowaniem ulic Wiejskiej, Witolda Lutosławskiego oraz części ul. Kopalnianej. W planach są również: wymiana i montaż 8 wiat przystankowych na terenie miasta oraz wykonanie alejki na cmentarzu przy ul. Polnej i centralnego ogrzewania w budynku administracyjnym cmentarza przy ul. Radomskiej. Wśród zadań wieloletnich wyszczególniono m.in.: wykonanie ulicy Słowackiego, projekt i budowę ul. Fryderyka Lempe oraz remonty ulic Spadowej i Granicznej.

 

 

W ocenie prezydenta Marka Materka budżet na 2019 rok stawia na zrównoważony rozwój miasta,. Podczas obrad radni dopytywali o losy interesujących ich inwestycji. Radny Sylwester Kwiecień sygnalizował swój negatywny stosunek do planów miasta związanych z budynkiem tzw. pałacyku. Pozytywnie o planie finansowym miasta wyrażał się z kolei przewodniczący rady Michał Walendzik.

Anna Pryciak-Jagielska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe