Zmiany w gospodarce odpadami komunalnymi po nowym roku

  • 28.12.2018, 11:46 (aktualizacja 28.12.2018, 15:46)
  • Iwona Bryła
2018-12-28smieci_6z91kxon44gz_.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Od 1 stycznia 2019 roku starachowiczan czeka sporo nowości w zakresie odbierania odpadów komunalnych. Po pierwsze musimy się pogodzić z podwyżką cen za wywóz śmieci. Będziemy też osobno segregować odpadki biodegradowalne i wyrzucać je do pojemników w kolorze brązowym. Ponadto wreszcie będzie można pozbyć się w bezpieczny sposób niepotrzebnych lekarstw.

Nowy rok przyniesie nam zmiany w systemie odbierania opadów komunalnych z terenu Starachowic. Od stycznia przez najbliższe 2 lata usługę będzie świadczyć nowe przedsiębiorstwo - firma „Fart Bis” z Kielc i będzie ona droższa.

Od 1 stycznia starachowiczanie będą też dokonywać bardziej szczegółowej segregacji śmieci. Chodzi o osobne gromadzenie odpadów ulegających biologicznemu rozkładowi. Mieszkańcy bloków będą je wrzucać do brązowych pojemników, a właściciele prywatnych posesji do worków w tym kolorze dostarczonych bezpłatnie przez firmę wywozową.

Nowa firma śmieciowa wymieni też na własny koszt kontenery na szkło, papier i metal. Dotychczasowe zielone, niebieskie i żółte pojemniki o dzwonowatym kształcie, zastąpią nowe na kołach, dostosowane otworami do wielkości odpadów.

Mieszkańcy domów prywatnych będą musieli we własnym zakresie zaopatrzyć się w dwa rodzaje pojemników: na odpady niesegregowane oraz na popiół z domowych palenisk.

Starachowiczanie dostaną też możliwość bezpiecznego pozbywania się niepotrzebnych, czy przeterminowanych lekarstw.

Listę aptek przyjmujących leki gmina niebawem poda do publicznej wiadomości. Medykamenty należy tam dostarczać bez kartonowych opakowań i ulotek informacyjnych. Bez zmian pozostają natomiast: harmonogram wywozu śmieci oraz miejsce i zasady funkcjonowania Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

 

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
System
System 19.03.2019, 14:09
Świetny artykuł. Bardzo praktyczny :) System gospodarowania odpadami.

Pozostałe