Ponad 7,5 mln zł na remont i ocieplenie szpitala

  • 28.12.2018, 11:48 (aktualizacja 08.01.2019, 11:03)
  • Iwona Bryła
2018-12-28szpital_6z91kxon44gz_.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach otrzymał duże wsparcie finansowe, które umożliwi wykonanie remontu elewacji i ocieplenia budynku szpitala. Narodowy oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej sfinansują w 85 - procentach zadanie wycenione na 7 mln 800 tys. zł. Prace mają potrwać do 2021 roku.

Wniosek o dofinansowanie termomodernizacji szpitala w Starachowicach złożył jeszcze na początku 2017 roku jego ówczesny dyrektor Grzegorz Fitas. Teraz doczekał się pozytywnej reakcji ze strony Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, które wezmą na siebie większą część kosztów tej inwestycji w ramach programu „Poprawa jakości powietrza”.

W województwie świętokrzyskim z programu „Poprawa jakości powietrza” skorzysta ponad 40 budynków, a szpital w Starachowicach otrzymał wsparcie jako pierwszy.

Projekt zakłada ocieplenie ścian zewnętrznych i dachu szpitala oraz wymianę 1443 sztuk okien. Prace mają się rozpocząć wiosną 2019 roku i potrwają do końca stycznia 2021 roku.

Umowę o przyznanie dofinansowania dla starachowickiej lecznicy w obecności wojewody świętokrzyskiego i dziennikarzy podpisali: dyrektor szpitala Katarzyna Arent i prezes WFOŚiGW w Kielcach Ryszard Gliwiński. Na konferencji prasowej byli także obecni parlamentarzyści oraz władze samorządowe.


 

Iwona Bryła
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe